newsy

Eliminacje do Euro2020

12 września 2018 0

eliminacje euro2020

Po Mundialu 2018 w Rosji piłkarze reprezentacji narodowych oraz ich kibice czekają na kolejne zmagania na najwyższym szczeblu rozgrywkowym – Mistrzostwa Europy 2020. Szesnasta edycja tego turnieju będzie rozgrywana w nowej formule, wedle której mecze będą rozgrywane w 12 wybranych miastach Europy. Każda z drużyn, która zechce wziąć udział w tym turnieju, będzie musiała w pierwszej kolejności przejść eliminacje.

Ile drużyn na eliminacje Euro 2020?

Spośród 55 reprezentacji narodowych, tylko 24 zagwarantuje sobie udział w Mistrzostwach Europy 2020. Kraje, w których będą odbywały się mecze mistrzostw, nie mają gwarantowanego awansu – każdy z nich będzie walczył o miejsce na równych zasadach. Mecze ściśle związane z eliminacjami zostaną zainaugurowane w marcu 2019 r. Zanim to się stanie, 2 grudnia 2018 r. odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych. 55 reprezentacji zostanie podzielonych na 10 grup (5 grup po 5 drużyn, 5 grup po 6 drużyn). Standardowe eliminacje potrwają do listopada 2019 r. Dwa pierwsze miejsca w każdej grupie będą gwarantowały udział na mistrzostwach Europy. Tym samym mamy 20 zakwalifikowanych drużyn. Skąd wezmą się kolejne 4?

Eliminacje do Euro z Ligą Narodów

Nowy format rozgrywek, którym jest Liga Narodów UEFA, wprowadza lekkie zmiany w sposobie kwalifikacji do Mistrzostw Europy. Piłkarze nie będą rozgrywali jesiennych meczów kwalifikacyjnych, a zamiast nich będą rywalizować w fazie grupowej Ligi Narodów UEFA, która będzie rozgrywana od września do listopada 2018 r. Po raz kolejny wszystkie reprezentacje zostaną podzielone, ale tym razem na 4 grupy: A (12 drużyn), B (12), C (15), D (16). Po wyłonieniu zwycięzców każdej z nich odbędzie się turniej finałowy w czerwcu 2019 r. Szansę awansu do mistrzostw Europy dostaną wyłącznie najlepsze drużyny, które nie zakwalifikowały się w ramach zwykłych eliminacji.

Jak obstawiać mecze?

W praktyce awans na wspomniane 4 miejsca może okazać się nieco zagmatwany. Zapewne większość mocnych drużyn zapewni sobie udział w mistrzostwach Europy w zwykłych eliminacjach, dlatego też nie będą musiały rozgrywać play-offów ze słabymi drużynami, które będą rozgrywać je między sobą. Jak widać, szykuje się mnóstwo niespodzianek, gdyż nawet najsłabsza drużyna będzie miała możliwość gry w barażach o awans do mistrzostw europy. Na pewno łatwiej obstawiać mecze Mistrzostw Europy niż ich Eliminacje. Z pewnością będziemy szukać meczy, w których nasz typ będzie miał wysoki kurs, takie przypadki trafiają się rzadko, ale warto na nie czekać, gdyż tylko w takim przypadku możesz otrzymać konkretną wygraną.

There are 0 comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *